ACER NOTEBOOK TAMİRİ ERSEN TEKNOLOJİ

Paylaş :

ACER NOTEBOOK TAMİRİ

Ktservis Acer notebook servisi olarak garanti haricindeki Acer notebooklara servis hizmeti vermekteyiz. Acer notebooklar genel olarak çok arıza yapmayan sağlamlığıyla bilinen bilgisayarlardır. Genel itibariyle notebooklarda arızaların çoğunluğu kullanıcıların koruyucu bakım yaptırmaması neticesinde işlemci ve ekran kartı çipinde oluşan aşırı ısı nedeniyledir. Acer notebook servis de yaptıracağınız basit bir koruyucu bakım işlemi sizi oldukça yüksek onarım maliyetlerinden kurtaracağı gibi notebook dan da ayrı kalmamanızı sağlayacaktır.

Ktservis özel Acer notebook tamir servisi olarak en çok karşılaştığımız sorunlar ve çözümlerimiz.

Acer notebook lcd ekranında dikey veya yatay çizgi oluştu. (Bazen her ikisi de olabilir)

Acer notebooklarda bu sorun genellikle ekran arızalarında oluşur. Acer teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.

Acer ekranında görüntü gidip gelmesi, görüntünün bozulması

Acer notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması sonucunda oluşur. Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran data kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.

Acer notebook hiç çalışmaması

Acer notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Acer notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Acer notebook un anakart arızası olabilir.

Adaptörünüz arızalı ise orjinal Acer marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.

Acer notebook ekran menteşe kırılması

Acer notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir, plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır. Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Acer den temin edilip değiştirilir.

Acer notebook ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ayar tutmaması, Acer notbook unuzun eskiden açtığı oyunları açmaması

Notebook anakartı üzerinde ki erkan kartının soğuk lehime düşmesi sonucu oluşur. (Çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir) Ekran kartı çipsetinin sökülerek rebaling işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile tamir edilir.

Notbook a sıvı dökülmesi

Acer notebook a sıvı döküldüğü anda cihazın adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati önem taşımaktadır. Sıvı ile temas eden Acer notebook anakartının elektirik ile bağlantısı zamanında kesilmişse dökülen sıvı herhangi bir parçanın bozulması durumu görülmez.

Sadece anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa sürede müdahale edilirse cihaz çalışır hale getirilir. Sıvı teması eden Acer notebooklarda klavye büyük bir ihtimalle arızalanır ve değiştirilmesi gerekir. Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenirse genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.

Acer notebook yanlış bios yükleme veya bios yükleme sırasında elektirik kesilmesi

Notebook un bios yazılımının bozulması durumunda anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yeniden programlanarak yerine takılır.

Lcd ekran çatlaması, kırılması, ölü pixel oluşumu

Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu durumlarında ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek sorun çözülebilir. Notebook ekranlarının kırılması durumunda tamiri olmamaktadır.

Acer optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası

Acer optik okuyucular uzun süreli kullanım sonucu arızalanan ürünlerdir. Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi iede bozulabilir. Bu durumda optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi sorunu çözebilir. Bunun haricindeki durumlarda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Notebook ta ses çıkmaması

İlk önce ses aygıt yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında herhangi bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlardan sorun yok ise o zaman anakart üzerinde onarım yapılarak sorun çözülebilir.

Usb, Seri, Network, Lan portlarının arızalanması

Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek sorunlar çözülebilir. Eğer portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlar sa anakart onarımı gerektirir.

Acer notebook işletim sistemi kurulumu, Acer notebook sürücülerinin yüklenmesi, güncellenmesi. Acer notebook driverlerinin yüklenmesi, güncellenmesi

Ktservis notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa sürede ve uygun maliyette yapılmaktadır. Lisansız yazılım yüklemeleri yapılmaz.

Acer notebook hardisk bozuldu, notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması, Acer notebook un işletim sistemi açılmıyor.

Hardisk in yenisi ile değiştirilmesi durumunda sorun kesin çözülür. Bazen bad sektör içeren hardikleri onarma işlemi yapılabilir ama bu sağlıklı bir çözüm değildir.

Acer notebook hiç açılmıyor. Acer notebook hiç çalışmıyor

Acer notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim. Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı deneyelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.

Acer notebook ekran ışığı az, Acer notebook ekran ışığı zayıf

Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir. İlgili yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim. Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise başvurmanız gerekir.

Acer notebook hardisk yedek alma, Acer notebook bilgi yedekleme, Acer notebooktaki bilgiler silindi, Acer notebook bilgi kurtarma data veri kurtarma

Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş bellekle yedek alabilirsiniz. Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı ulaşamadığınız bilgiler için firmamız konusunda uzman çözüm ortakları ile çalışarak sorunun çözmede yardımcı olabilir.

Yurtdışından alınan Acer notebook a türkçe klavye takılması, İngizlice klavyenin türkçe klavye yapılması

5Tl lik notebook Q türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerine yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz.

Kadıköy bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar teknik servis
Kadıköy notebook tamiri
Kadıköy notebook servisi
Kadıköy adsl modem kurulumu
Kadıköy yerinde bilgisayar teknik servisi
Kadıköy bakım sözleşmesi
Kadıköy masaüstü bilgisayar servisi
Kadıköy dizüstü servisi
Kadıköy bilgisayar tamiri
Kadıköy notebook yedek parça
Kadıköy teknik servisi
Kadıköy bilgisayar bakım anlaşması
Kadıköy notebook formatı
Kadıköy notebook ekran tamiri
Kadıköy notebook teknik servisi
Kadıköy laptop lcd tamiri
Kadıköy laptop tamiri
Kadıköy laptop servisi
Kadıköy laptop teknik servisi
Kadıköy network(ağ) kurulumu ve desteği
Kadıköy bilgisayar satışı
Kadıköy pc bakımı
Kadıköy bilgisayar yedek parçası
Kadıköy notebook satışı
Kadıköy kurumsal bakım anlaşması
Kadıköy data(veri) kurtarma
Kadıköy bilgisayarcı
Kadıköy pc teknik servisi
Kadıköy pc tamiri
Kadıköy yerinde bilgisayar servisi
Kadıköy bilgisayar bakımı
Kadıköy bilgisayar format servisi
Kadıköy evlere bilgisayar servisi
Kadıköy iş yerlerine bilgisayar servisi
Kadıköy pc servisi
Kadıköy format atma

ERSEN TEKNOLOJİ

ersen teknolojiÖzellikler
TEKNİK ÖZELLİKLER